2.1. ფილოსოფია
ა) დემურ ჯალაღონია –პროფესორი, კომისიის თავმჯდომარე
ბ) აკაკი ყულიჯანიშვილი –პროფესორი
გ) ვალერიან რამიშვილი –პროფესორი
დ) ლელა ალექსიძე –პროფესორი
ე) ნაპოლეონ კვარაცხელია – ასოცირებული პროფესორი
ვ) ანასტასია ზაქარიაძე - ასოცირებული პროფესორი
ზ) ნინო თომაშვილი - ასოცირებული პროფესორი
თ) ირაკლი ბრაჭული - ასოცირებული პროფესორი
ი) მამუკა დოლიძე - ასოცირებული პროფესორი
კ) ნანა გულიაშვილი - ასისტენტ პროფესორი
ლ) მაია ქერქაძე - ფილოსოფიის მეცნიერებათა დოქტორი, კომისიის მდივანი.
2.2.ამერიკისცოდნეობა
ა) ელენე მეძმარიაშვილი – ასოცირებული პროფესორი, კომისიის თავმჯდომარე.
ბ) ვასილ კაჭარავა – პროფესორი
გ) თემურ კობახიძე – პროფესორი
დ) ქეთევან ანთელავა - ამერიკისმცოდნეობის დოქტორი
ე) ქეთევან როსტიაშვილი - მოწვეული პროფესორი
ვ) მიხეილ ბარნოვი - ასისტენტ პროფესორი, კომისიის მდივანი.
2.3.
კულტურის კვლევები
ა) ნინო ჩიქოვანი –პროფესორი, კომისიის თავმჯდომარე
ბ) ქეთევან კაკიტელაშვილი - ასოცირებული პროფესორი
გ) ივანე წერეთელი - ასოცირებული პროფესორი
დ) მაია ქვრივიშვილი - ასისტენტ პროფესორი
ე) ირაკლი ჩხაიძე - კომისიის მდივანი
2.4.
რომანული ფილოლოგია
ა) ქეთევან გაბუნია –პროფესორი, კომისიის თავმჯდომარე
ბ) ბელა ხაბეიშვილი - ასოცირებული პროფესორი
გ) ილია გასვიანი–დოქტორი
დ) ნინო ქავთარაძე - ასისტენტ პროფესორი
ე) სალომე კენჭოშვილი - ასისტენტ პროფესორი
ვ) მაგდა უსტიაშვილი – კომისიის მდივანი
2.5.
ანგლისტიკა
ა) მანანა რუსიეშვილი –პროფესორი, კომისიის თავმჯდომარე
ბ) მანანა გელაშვილი - პროფესორი
გ) თინა მარგალიტაძე - პროფესორი
დ) ნინო დარასელია - ასოცირებული პროფესორი
ე) რუსუდან დოლიძე - ასოცირებული პროფესორი
ვ) ნათია ნემსაძე - ასოცირებული პროფესორი
ზ) გიორგი ყუფარაძე - ასოცირებული პროფესორი
თ) დავით მაზიაშვილი - ასოცირებული პროფესორი
ი) ირინა გველესიანი - ასოცირებული პროფესორი
კ) ქეთევან გრძელიძე - ფილოლოგიის დოქტორი
ლ) სალომე ტყებუჩავა - კომისიის მდივანი.
2.6.
არაბისტიკა, ირანისტიკა
ა) გოჩა ჯაფარიძე - აკადემიკოსი, კომისიის თავმჯდომარე
ბ) ნანი გელოვანი - ასოცირებული პროფესორი
გ) დარეჯან გარდავაძე - ასოცირებული პროფესორი
დ) გიორგი ლობჟანიძე - ასოცირებული პროფესორი
ე) მარიამ ნანობაშვილი - ასოცირებული პროფესორი
ვ) მაია ანდრონიკაშვილი - ასოცირებული პროფესორი
ზ) ნომადი ბართაია - ასოცირებული პროფესორი
თ) ნინო ეჯიბაძე - ასოცირებული პროფესორი
ი) ნინო დოლიძე - ასისტენტ პროფესორი
კ) თეა შურღაია - ასოცირებული პროფესორი
ლ) მანანა კვაჭაძე - ასოცირებული პროფესორი
მ) ფატმან ანთაძე-მალაშხია - ასოცირებული პროფესორი
ნ) მარინა ალექსიძე - ასოცირებული პროფესორი
ო) ნინო სურმავა - კომისიის მდივანი
2.7.
სლავური ფილოლოგია
ა) დავით გოცირიძე - პროფესორი, კომისიის თავმჯდომარე
ბ) ნათელა ჭოხონელიძე - პროფესორი, ემერიტუსი
გ) ნოდარ ფორაქიშვილი - პროფესორი, ემერიტუსი
დ) მარინა ფილინა - პროფესორი
ე) ნატალია ბასილაია - ასოცირებული პროფესორი
ვ) მაია თუხარელი - ასოცირებული პროფესორი
ზ) მარინა ალექსიძე-ასოცირებული პროფესორი
თ) ვიქტორ გოგაშვილი - კომისიის მდივანი
2.8.
ბერძნულ-რომაული ფილოლოგია
ა) თინა დოლიძე - პროფესორი, კომისიის თავმჯდომარე
ბ) მანანა ფხაკაძე - პროფესორი
გ) ზაზა ხინთიბიძე - ასოცირებული პროფესორი
დ) ეკატერინე კობახიძე - ასოცირებული პროფესორი
ე) თამარ აფციაური - ასისტენტ პროფესორი
ვ) რუსუდან ცანავა - ასოცირებული პროფესორი
ზ) გვანცა კოპლატაძე - მოწვეული პედგოგი
თ) ანა ცანავა - კომისიის მდივანი
2.9.
ქართული ლიტერატურა
ა) ვლადიმერ მინაშვილი - ასოცირებული პროფესორი, კომისიის თავმჯდომარე
ბ) კახა ლორია - პროფესორი
გ) ქეთევან სიხარულიძე - ასოცირებული პროფესორი
დ) თამარ პაიჭაძე - ასოცირებული პროფესორი
ე) ნანა გონჯილაშვილი - ასოცირებული პროფესორი
ვ) ეკა ვარდოშვილი - ასოცირებული პროფესორი
ზ) მაკა ელბაქიძე - ასოცირებული პროფესორი
თ) ელენე გოგიაშვილი - კომისიის მდივანი
2.10.
ქართველური ენათმეცნიერება
ა) დარეჯან თვალთვაძე – პროფესორი, კომისიისთავმჯდომარე
ბ) დამანა მელიქიშვილი – ემერიტუს პროფესორი
გ) მერინი კოლაიშვილი – ემერიტუს პროფესორი
დ) ნინო შარაშენიძე – ასოცირებული პროფესორი
ე) სალო მეომიაძე – ასოცირებული პროფესორი
ვ) გიული შაბაშვილი – ასოცირებული პროფესორი
ზ) ინგა სანიკიძე – ასოცირებული პროფესორი
თ) ანა ხარანაული – ასოცირებული პროფესორი
ი) ლელა ციხელაშვილი – ასოცირებული პროფესორი
კ) რუსუდან ზექალაშვილი – ასოცირებული პროფესორი
ლ) კახა გაბუნია – ასოცირებული პროფესორი
მ) მაია ლომია – ასოცირებული პროფესორი
ნ) ქეთევან მარგიანი – ასოცირებული პროფესორი
ო) მაია მადუაშვილი – ასისტენტ პროფესორი, კომისიის მდივანი
2.11.
ლიტერატურათმცოდნეობის, ტექსტოლოგიისადასარედაქციო - საგამომცემლოსაქმე
ა) ირმა რატიანი - ფილოლოგიის მეცნიერებათა დოქტორი, პროფესორი, კომისიის თავმჯდომარე
ბ) ინგა მილორავა - ასოცირებული პროფესორი
გ) რამაზ ჭილაია - ასოცირებული პროფესორი
დ) თამარ ბარბაქაძე – ფილოლოგიის მეცნიერებათა დოქტორი
ე) გაგა ლომიძე - ფილოლოგიის დოქტორი
ვ) კონსტანტინე ბრეგაძე – ფილოლოგიის დოქტორი, ასოცირებული პროფესორი
ზ) ანა ლეთოდიანი - ფილოლოგიის დოქტორი, ასისტენტ პროფესორი
თ) ლევან ბრეგაძე - ფილოლოგიის მეცნიერებათა დოქტორი
თ) თეა თალაკვაძე - კომისიის მდივანი
2.12.
თარგმანისთეორიადამთარგმნელობითიპრაქტიკა
ა) ოთარ ბაქანიძე – პროფესორი,კომისიის თავმჯდომარე
ბ) ნანა გაფრინდაშვილი –პროფესორი
გ) ეკატერინე ნავროზაშვილი – ასოცირებული პროფესორი
დ) ნინო წერეთელი – ასოცირებული პროფესორი
ე) ლელა აბდუშელიშვილი – ფილოლოგიის დოქტორი
ვ) ირინა გველესიანი - ასოცირებული პროფესორი
ზ) ირინა კაპანაძე - ფილოლოგიის მეცნიერებათა დოქტორი
თ) სოფიო ჩხატარაშვილი - ფილოლოგიის დოქტორი, კომისიის მდივანი
2.13.
თარგმანი და კულტურათაშორისი ურთიერთობები (ქართული და ინგლისური ენების ბაზაზე)
ა) ინესა მერაბიშვილი –პროფესორი, კომისიის თავმჯდომარე
ბ) ელგუჯა ხინთიბიძე –პროფესორი
გ) ნუგზარ რუხაძე – პედაგოგიკის დოქტორი
დ) ელისო გოდუაძე – ფილოლოგიის დოქტორი
ე) ლელა ებრალიძე - ფილოლოგიის დოქტორი
ვ) ნათია ამირეჯიბი – ფილოლოგიის დოქტორი, კომისიის მდივანი
2.14.
ზოგადი და გამოყენებითი ენათმეცნიერება
ა) თამაზ გამყრელიძე - აკადემიკოსი, კომისიის თავმჯდომარე
ბ) რუსუდან ასათიანი - ასოცირებული პროფესორი
გ) თინათინ ბოლქვაძე - ასოცირებული პროფესორი
დ) ეთერ სოსელია - ასოცირებული პროფესორი
ე) მარინა ივანიშვილი - ასოცირებული პროფესორი
ვ) ივანე ლეჟავა - ფილოლოგიის დოქტორი
ზ) ქეთევან მირზიკაშვილი - კომისიის მდივანი
2.15.
შუა საუკუნეების ქრისტიანული აღმოსავლეთის ფილოლოგია
ა) დარეჯან თვალთვაძე - პროფესორი, კომისიის თავმჯდომარე
ბ) დამანა მელიქიშვილი - პროფესორი, ემერიტუსი
გ) თამარ ოთხმეზური - პროფესორი
დ) ანა ხარანაული - ასოცირებული პროფესორი
ე) ლელა ციხელაშვილი - ასოცირებული პროფესორი
ვ) დალი ჩიტუნაშვილი - ასისტენტ პროფესორი
ზ) ნათია ჩანტლაძე - ასოცირებული პროფესორი
თ) ნათია მიროტაძე - კომისიის მდივანი
2.16.
კულტურული მემკვიდრეობა და თანამედროვეობა
ა) ზაზა სხირტლაძე –პროფესორი, კომისიის თავმჯდომარე
ბ) მაია ციციშვილი – ასოცირებული პროფესორი
გ) ნათელა ჯაბუა – ასოცირებული პროფესორი
დ) ირინა კოშორიძე – ასოცირებული პროფესორი
ე) ნინო სილაგაძე – ასოცირებული პროფესორი
ვ) ირინა მირიჯანაშვილი - ასოცირებული პროფესორი
ზ) ირმა ირემაძე – კომისიის მდივანი
2.17.
ეთნოლოგია, კულტურული და სოციალური ანთროპოლოგია
ა) როლანდ თოფჩიშვილი–პროფესორი, კომისიის თავმჯდომარე
ბ) როზეტა გუჯეჯიანი - ასოცირებული პროფესორი
გ) ქეთევან ხუციშვილი - ასოცირებული პროფესორი
დ) ნინო მინდაძე - ისტორიის მეცნიერებათა დოქტორი
ე) სალომე ბახია-ოქრუაშვილი - ისტორიის მეცნიერებათა დოქტორი
ვ) თეიმურაზ გვიმრაძე - ისტორიის დოქტორი
ვ) მედეა შარაშენიძე - კომისიის მდივანი
2.18.
არქეოლოგია
ა) ვახტანგ ლიჩელი –პროფესორი, კომისიის თავმჯდომარე
ბ) გურამ გრიგოლია - პროფესორი, ემერიტუსი
გ) ზვიად კვიციანი - ასოცირებული პროფესორი
დ) მარინე ფუთურიძე - ასოცირებული პროფესორი
ე) კონსტანტინე ფიცხელაური - ასისტენტ პროფესორი
ვ) დავით ნასყიდაშვილი - პროფესორის ასისტენტი.
ზ) ანა თეთრუაშვილი - კომისიის მდივანი
2.19.
კავკასიოლოგია
ა) ცირა ბარამიძე - პროფესორი, კომისიის თავმჯდომარე
ბ) სარდიონ ზედელაშვილი - პროფესორი
გ) ნუგზარ ანთელავა - პროფესორი
დ) ჯონი კვიციანი - ასოცირებული პროფესორი
ე) გიორგი ოთხმეზური - ასოცირებული პროფესორი
ვ) იური სულაბერიძე - პროფესორი
ზ) მერაბ ჩუხუა - ასოცირებული პროფესორი
თ) ნანა მაჭავარიანი - ასოცირებული პროფესორი
ი) როსტომ ფარეულიძე - ასოცირებული პროფესორი
კ) ნოდარ არდოტელი - პროფესორი
ლ) რევაზ აბაშია - ასოცირებული პროფესორი
მ) ნინო გოქაძე - პროფესორი
ნ) ნინო რუხაძე - კომისიის მდივანი
2.20.
ძველი ენები და ცივილიზაციები
ა) ლევან გორდეზიანი - პროფესორი, კომისიის თავმჯდომარე
ბ) ირინე ტატიშვილი - პროფესორი
გ) ჯემალ შარაშენიძე - პროფესორი, ემერიტუსი
დ) გრანი ქავთარია - ისტორიის მეცნიერებათა დოქტორი, მოწვეული პედაგოგი
ე) მარიკა მშვილდაძე - ასოცირებული პროფესორი
ვ) ეკა კობახიძე - ასოცირებული პროფესორი
ზ) ნინო სამსონია - ასოცირებული პროფესორი
თ) ჭაბუკა მეტონიძე - კომისიის მდივანი
2.21.
საქართველოს ისტორია, ახალი და უახლესი ისტორია, მედიევისტიკა, ძველი ენებისა და ცივილიზაციები, ქრისტიანობის ისტორია
ა) თედო დუნდუა – პროფესორი, კომისიის თავმჯდომარე
ბ) თეიმურაზ პაპასქირი –პროფესორი
გ) მარიამ ჩხარტიშვილი – პროფესორი
დ) ჯაბა სამუშია – პროფესორი
ე) მურმან პაპაშვილი – პროფესორი
ვ) გოჩა ჯაფარიძე – პროფესორი
ზ) გიული ალასანია – პროფესორი
თ) მიხეილ ბახტაძე – ასოცირებული პროფესორი
ი) დიმიტრი შველიძე – ასოცირებული პროფესორი
კ) გიორგი ოთხმეზური – ასოცირებული პროფესორი
ლ) ნიკოლოზ ჯავახიშვილი – ასოცირებული პროფესორი
მ) ბონდო კუპატაძე – ასოცირებული პროფესორი
ნ) აპოლონ თაბუაშვილი – ასოცირებული პროფესორი
ო) ქეთევან ნადირაძე – ასოცირებული პროფესორი
პ) თეა წითლანაძე – ასოცირებული პროფესორი
ჟ) მერაბ კალანდაძე – ასოცირებული პროფესორი
რ) ლეილა ხუბაშვილი – ასოცირებული პროფესორი
ს) ფატიმა შეყლაშვილი – ასოცირებული პროფესორი
ტ) ნანი გელოვანი – ასოცირებული პროფესორი
უ) მირიან მახარაძე – ასოცირებული პროფესორი
ფ) ქეთევან ქუთათელაძე – ასისტენტ პროფესორი
ქ)ალექსანდრე ბოშიშვილი – ასისტენტ პროფესორი
ღ) ლერი თავაძე – ასისტენტ პროფესორი
ყ) თეა ქარჩავა – ასისტენტ პროფესორი
შ) ნათია ფიფია – ასისტენტ პროფესორი
ჩ) ზაალ გოგენია – ასისტენტ პროფესორი
ც) ქეთევან პავლიაშვილი – ისტორიის მეცნიერებათა დოქტორი
ძ) გიორგი პაპუაშვილი – ისტორიის დოქტორი
წ) ია გრიგალაშვილი – ფილოლოგიის დოქტორი, პროფესორის ასისტენტი
ჭ) თამარ ანთაძე – ასისტენტ პროფესორი, კომისიის მდივანი